Ekotechnika
Vzorkovací a měřicí přístroje pro fyziologii rostlin, hydrogeologii, hydrologii, pedologii, meteorologii, sanační technologie a pro diagnostiku životního prostředí

O společnosti

Historie společnosti:
 
Společnost Ekotechnika byla založena v roce 1997. Po svém vzniku převzala zastoupení nizozemské společnosti Eijkelkamp od firmy Encon Trade, s.r.o., založené v roce 1992.
 
Společnost je vlastněna českými majiteli. Vzhledem k rozsahu a výjimečnosti sortimentu má na trhu ČR a SR dominantní postavení. Reference lze získat z referenční listiny našich zákazníků.
 
 
 
 
Co nabízíme:
 
Nabízíme vzorkovací a měřicí přístroje pro pedologii, geologii, hydrogeologii, hydrologii, meteorologii, výzkum rostlin a diagnostiku životního prostředí. Našimi zákazníky jsou vědecké instituce, vysoké a střední školy, sanační společnosti, inženýrští geologové, hydrogeologové, státní instituce a řada dalších subjektů pracujících v oblasti přírodních věd.
 
Dodávané výrobky jsou v drtivé většině vyráběny předními světovými výrobci, které exkluzivně zastupujeme. Jsou to: Eijkelkamp Soil & Water (Nizozemsko), ADC BioScientific, Ltd. (V. Británie), Soilmoisture Equipment Corp. (USA), Decagon Devices Inc. (USA), Solinst Canada Ltd. (Kanada), UMS GmbH (SRN). Řadu dalších významných světových výrobců zastupujeme na zatím neexkluzivní bázi. Příkladem je společnost Delta – T Devices Ltd. (V.Británie), IMKO GmbH (SRN), MicroStep-MIS spol. s.r.o.  (Slovensko), Campbell Scientific Inc. (USA) DGSI (USA) a řada dalších. Nebráníme se ani spolupráci s kvalitními tuzemskými výrobci. Zmíněné společnosti naše firma zastupuje na trhu České i Slovenské republiky.
 
Nabízené výrobky jsou převážně určeny pro vzorkování půdy, vody, sedimentů a pevných, tekutých i pastovitých odpadů. Dále nabízíme pro tyto oblasti i měřicí přístroje, které mohou být vybaveny dálkovým přenosem dat.
 
Většina dodávaných přístrojů může být použita přímo v terénu. Tím lze předejít poškození vzorků při jejich skladování a transportu do laboratoře. V případě pochybností  o správnosti výsledků lze přímo v terénu měření opakovat.
 
V poslední době se stále více dostává do popředí zájmu diagnostika životního prostředí. Proto náš sortiment stále přizpůsobujeme poptávce.
 
Naším cílem je komplexní a dlouhodobá spolupráce se zákazníkem.
 
K dosažení tohoto cíle poskytujeme tyto služby:
 
a) Dodávky přístrojů a měřicích systémů:
- projekt řešení měřicího nebo vzorkovacího systému dle zadání,
- poradenství při výběru přístrojů různých výrobců, tak aby celý systém správně fungoval,
- dodávka objednaných přístrojů  na určené místo,
- zaškolení obsluhy (je-li zákazníkem požadováno),
- instalaci zařízení (je-li zákazníkem objednána),
- záruční i pozáruční servis
 
b) Zajištění měření některých veličin na dané lokalitě a zpracování dat:
- projekt řešení měřicího systému dle zadání,
- instalace přístrojů, které mohou být  v majetku zadavatele, nebo v majetku naší společnosti,
- zajištění sběru dat,  provozu a údržby přístrojů po požadovanou dobu,
- předzpracování dat (je-li požadováno) 
 
 
Po vzájemné konzultaci Vám navrhneme i měřicí systémy, složené z komponentů různých výrobců, s garancí funkčnosti celého systému.
 
 

dodavatelé

naši klienti